Анджелина Джоли направи изключително щедро дарение на лимонадения щанд за две момчета от Лондон. Малчуганите се включили с продажба на разхладителната напитка в помощ на хуманитарната криза в Йемен. Актрисата им изпратила и бележка, в която им благодарила за помощта и доброто дело.


„Скъпи Аяан и Микаел, благодаря ви за това, което вие и вашите приятели правите, за да помогнете на децата в Йемен. Съжалявам, че не мога да купя лимонада от вас, но все пак бих искал да направя дарение за вашия щанд."

Изберете магазин

Разгледай онлайн нашите промоционални брошури

Цените са валидни за периода на акцията или до изчерпване на наличностите. Всички цени са в лева с включен ДДС.
Advertisement

 

 


Според източник на People Анджелина Джоли се е свързала със семейството и е направила дарението заради загрижеността си за ситуацията в Йемен. Там е една от най-тежките хуманитарни кризи в света.

Аяан и Микаел правят своя щанд за лимонада с помощта на родителите си. Те предлагат прясно изцедена лимонада за 3 долара чашата. Идеята им се ражда през лятото, след като родителите им показват видеоклипове на ситуацията в Йемен. Момчетата от Лондон решили, че искат да помогнат по някакъв начин.

 

"Те нямат нищо от нещата, които са им нужни, за да оцелеят. Нямат вода, храна, масло... И ние имаме всички тези неща и затова им помагаме “, казва едно от момчетата.

Малчуганите са споделили сладко видео в съвместния си акаунт в Instagram (LemonAid Boys), в което благодарят на Джоли за дарението. Обещават и да й приготвят специална чаша лимонада. Джоли планира това да стане, когато дойде следващ път в Обединеното кралство.

Не се разкрива каква е точната сума, която Джоли е дарила. До момента момчетата да събрали над 76 000 долара. Те даряват събраното на One Nation - благотворително дружество в Обединеното кралство, което предоставя средствата на гражданите на Йемен под формата на хранителни пакети, водоснабдяване и критични медицински грижи.

По данни на ООН Йемен избухването на гражданска война в Йемен е довела до тежък икономически упадък, който продължава вече 4 години. Продължаващите размирици са довели страната до ръба на глада и изострени нуждите във всички сектори. Над 80% от населението (около 24 милиона души) се борят да намират храна и вода всеки ден, за да могат да оцелеят.