Камен Воденичаров е роен в София. Завършва куклено актьорско майсторство, а по-късно кино и телевизионна режисура в НАТФИЗ. Участва в създаването на независимите студентски дружества през 1989-1990 г. В зората на демокрацията, заедно със Слави Трифонов и Тончо Токмакчиев, основава програма „Ку-Ку“, а по-късно и „Каналето“. През 1998 г. поема ръководството на музикалния канал ММ, който съществува до 2010 г. Водещ е на първия сезон на „Survivor” в България. Повече от десетилетие е сценарист и режисьор на „Шоуто на канала“. Той беше специален гост в „120 минути“ по bTV.

Какво е било детството на едно момче, израсло в София?

„Малките кокетни задни дворове в централната част на София, това бяха местата на които ние играехме и където извършвахме всички възможни щуротии на света“, разказа той. „Наистина да живееш в центъра на София е едно изключително удоволствие, една интересна среда.“

Той не одобрява негативния образ, който кореняците софиянци имат в последните години.

„Думата „жълтопаветници“ започна да се превръща в нещо негативно, което е брутално невярно“, каза той. „Аз мисля, че всеки квартал във всеки град, без значение дали е малък, голям, морски или високопланински, си има своя чар. В момента в който един се загрижи за жълтото паве, друг за селския двор, трети за високата планина или за морето, солидарността започва да отсъства и настъпва разпад на страната.“

Камен Воденочаров е успял да съхрани много от приятелствата от детството и ученическите си години. Един от тези приятели е Тончо Токмакчиев, с когото съвсем скоро заедно излизат на сцената.

Именно заради любовта си към София той участва като продуцент, сценарист и режисьор на документалния филм „105 минути София“, в който разказва историята на столицата.

„Градът преминава през много политически строеве, през различни управления и през различни държави“, сподели впечатленията си Воденичаров. „Ние сме на това място хиляди години. Много повече, отколкото е нашата нова държава.“

Камен Воденочарова посочи думата „любов“ като любимата си българска дума.

„Това е думата, която съдържа цялата енергия на света“, обясни той пред водещия Светослав Иванов.