„Винаги се шегувам, че баща ми ме е подстригал в Индия, за да ме избави от въшки. Истината е, че го направи, за да ме предпази и това е причината, поради която аз също така изглеждам и съм облечена като момче“ – пише Рут Колева. 

Така 34-годишната певица сподели любопитни детайли за детството си в Индия и последвалите трудни години в България, където не е приета радушно от съучениците си.

Изберете магазин

Разгледай онлайн нашите промоционални брошури

Цените са валидни за периода на акцията или до изчерпване на наличностите. Всички цени са в лева с включен ДДС.
Advertisement

Снимка: Facebook.com/ruthkolevaofficial

„Той ме отглеждаше сам, докато работеше по 10 часа на ден, и тъй като не можех да седя през цялото време в залата за щанги, нито пък той можеше да си позволи бавачка, му е хрумнала гениалната идея да ме облича така, когато си играя с децата по улиците на Патиала, а него го няма (годината е 96-а)“ – разказва Рут за баща си. 

Той е щангистът Неделчо Колев, олимпийски медалист, двукратен световен и двукратен европейски шампион. Записва името си в историята като първият спортист на годината в България в излъчена по телевизията церемония. 

Рут винаги е споделяла гордостта и възхищението си от всичко, което той е постигнал. 

"Тати, твоите постижения не само проправиха път на бъдещите спортисти, но и бяха водеща сила в моя живот. Твоята сила, скромност и устрем продължават да вдъхновяват мен и безброй други хора. Благодаря ти, за всичко."

„Върнах се в България през втория срок на първи клас в този вид и бях записана заедно с брат ми близнак в неговото училище (където той беше започнал нормално преди половин година). Повечето от децата не ме харесаха, нито ме приеха. Изглеждах странно и имах странно име, което в училище намразих (защото се римува с ужасно мнооого неща).

Снимка: Facebook.com/ruthkolevaofficial

Заради работата на баща си, Рут прекарва по-голямата част от детството си в Бахрейн, Индия и Тайланд, където той е треньор.

"Отнасяха се с мен и аз се чувствах като извънземно през тази и следващите седем години. Така и никога не бях на мястото си, тормозеха ме регулярно и реално нямам нито един останал близък приятел от първи до седми клас. Седем години терор. Заради тази “първа среща” в този мой “нетрадиционен” вид и това пусто “нетрадиционно” име (макар смешното в случая да е, че аз най-традиционно съм кръстена на баба си, чийто родители са наименували всичките си деца с имена от Старият завет).

Снимка: Facebook.com/ruthkolevaofficial

Не ми се разказва подробно, но благодарение на музиката успях да се спася, защото наистина беше ад. В по-голямата част от времето“ – продължава Рут Колева.

Снимка: Facebook.com/ruthkolevaofficial

Първият ѝ самостоятелен сингъл е „Близо“, но само няколко години след това вече прави турнета из цялата страна. През 2015 г. изнася концерт съвместно със Софийската филхармония в Зала „България“. През 2017 г. излиза за първи път в Япония. 

Певицата коментира приетите от парламента на 7 август промени в Закона за училищното и предучилищното образование по предложение на „Възраждане“.

„Законът, предложен и вече приет от „Възраждане“, не само цензурира и ограничава/лишава децата от информация и знания (много от нещата и без друго ще намерят сами в интернет). Страшното тук е, че този закон отваря вратата за това всяко различно, странно, уникално дете да бъде обект на тормоз. Да бъде дискриминирано, да бъде отхвърлено.

Снимка: Facebook.com/ruthkolevaofficial



Много от вас имат деца. Четох и пост с подобна история от Аделина Каспарянова, майка, чието дете е бито на площадка с обиди “пе**раст”, защото има дълга коса.
Замислете се за децата. Това ли искаме за тях? Това ли е “светлото традиционно бъдеще”? Подобно безумие трябваше да е нещо, останало в едно срамно минало. Толкова е тъжно“ – завършва певицата Рут Колева.

Припомняме, че с новите текстове се забранява популяризиране и подстрекаване по какъвто и да е начин пряко или косвено на идеи или възгледи, свързани с „нетрадиционната сексуална ориентация“, или определяне на полова идентичност, различна от биологичната.

Снимка: Facebook.com/ruthkolevaofficial

С промяната се дава и определение на „нетрадиционна сексуална ориентация“: „Нетрадиционна сексуална ориентация е различно от общоприетите и заложените в българската правна традиция схващане за емоционално, романтично, сексуално или чувствено привличане между лица от противоположни полове.“

Преди няколко дни ООН призова България да преразгледа спорните текстове в закона. Повече по темата вижте тук: