Линда и Тим Банън са със синдром на Холт-Орам. Майка и син от Чикаго са родени без рамене. Докато много деца в детската градина се учат сами да се хранят и да си мият косата, семейство Банън върши всички ежедневни нужди с краката си.
Линда Банън и синът ѝ са родени с рядко генетично заболяване, което причинява аномалии на горните крайници и сърцето. „Мисля, че между мен и Тим има много по-специална връзка, отколкото между други хора“, каза Линда пред ABC News.
Линда е родена без ръце. Родителите ѝ никога не са се отнасяли към нея по различен начин, в сравнение с останалите четири деца в семейството й, които не са родени с това заболяване.
„От мен винаги се е очаквало да върша домакинска работа и да участвам в семейните дейности като всички останали деца“, призна жената. „Просто трябваше да се адаптирам и да се науча да използвам краката си така, както другите хора използват ръцете си“, допълни тя.
Протези за ръце слагат на Линда, когато е на около 5-годишна възраст. Тя обаче предпочита да не ги използва. Въпреки синдрома, тя се развива отлично и се омъжва за съпруга си Ричард през 2004 г. Скоро след това двойката забременява. Детето наследява болестта на майка си.
„В началото това е някакъв шок. Никой родител не иска да знае, че детето му е засегнато от синдром, който ще промени живота му“, призна Линда. Тим се ражда на 2 май през 2005 г. едва на 8 дни той претърпява операция на отворено сърце и прекарва два месеца в интензивното отделение.
„Наричат Тим „г-н президент“, защото много обича да общува с хората“, обясни майка му. Момчето харесва да плува и да кара колело, въпреки че неговото е по-специално. Тим използва краката си, дори за да играе видеоигри.
Момчето пораства и прекарва все повече време с Линда, за да може тя да го научи как да използва краката си за ежедневните задачи. Майка и син използват долните си крайници за всичко – за миене на зъби, разресване на косата, рисуване на картини и др.
„Мисля, че това наистина показва силата на човешкия дух“, каза Линда. Много хора виждат човек с подобен външен вид и започват да изпитват съжаление. Жената е готова да продължи да споделя историята на семейството, за да вдъхновява други хора. „Дори хората да имат предизвикателства пред себе си, положителната нагласа към ситуациите ще помогне на всеки да се справи с трудностите“, категорична е Линда.