Ако сте от мамите, на които често пъти се налага да заместят детската количка с нетрадиционен (а всъщност дълбоко залегнал в миналото на много народи по света) метод за носене на бебето, изобщо не се поддавайте на хапливи намеци и критични подмятания от рода на това, че така дишането на бебето щяло да се затрудни, а гръбнакът му – да се изкриви. Пък и със сигурност, колкото и добре да се чувствате от близостта на детското телце и от възможността със свободни ръце да пазаруват или да вършите обичайната домакинска работа, сигурно сте допускали, че този начин на носене може да навреди на детето. Първо се успокойте! Достатъчно е просто да се осведомите добре относно изискванията за безопасност и да спазвате съветите:

Продължава >>

Кои преносими средства са подходящи за най-малките

Разбира се, че за безопасно носене на детето трябва да се употребяват само специални пригодени за целта приспособления. За бебето в най-ранна възраст са подходящи слинговете тип шал или торба, докато в самара-столче може да се носят деца, навършили най-малко 8 месеца. Слингът-шал има предимството, че детето заема поза като при вдигане на ръце – с присвити и леко разкрачени крачета, вкопчено в тялото на мама. Наред с другите удобства този начин за носене намалява риска от луксация (изкълчване) на тазобедрените стави.

Хубаво е още да се знае, че: докато кенгуруто позволява носенето на детето в него най-много до 9 месеца, слингът-торба може да се използва до навършването на мъника на 2 годинки (от 3 кг до 13-15 кг). Шалът пък дори позволява носенето на бебето до 3-годишната му възраст.

>>

Изберете магазин

Разгледай онлайн нашите промоционални брошури

Цените са валидни за периода на акцията или до изчерпване на наличностите. Всички цени са в лева с включен ДДС.
Advertisement