Първият учебен ден почти настъпи! Учениците се запътват към класните стаи с новите учебници и тетрадки. Това съвсем не значи, че краят на забавните моменти е дошъл! Използвайте междучасията за развлечение. Ето някои интересни идеи, свързани с почивките между предметите в различни страни по света.

  • ТАТКО е тук: Актьорът Божидар Попчев, който играе честно в ролята на баща
  • Защо специалист по детска реч носи в чантата си... камъни (ВИДЕО)
  • Историята на Борис Бъндев, превеждал на жестов език дори на развода на глухите си родители (ВИДЕО)
  • Ожених се за любимата си учителка, но хората мислят, че ми е баба
  • Знаете ли, че... Царица Елеонора, съпруга на Фердинанд I, е погребана “като прост войник”
  • Урок по родолюбие: Всички учители от това училище влязоха в клас с народни носии
  • Слухово-речеви терапевт: Ако до 2 г. детето няма поне 10 думи в речника си - потърсете специалист (ВИДЕО)
  • Закуска за ученика - палачинкови моливчета (РЕЦЕПТА+СНИМКИ)
  • Колко струват учебниците в 10 държави по света?
  • Виктория Бекъм: Бях тормозена много в училище - физически и психически

Тайван

Учениците участват в ежедневна 10-минутна групова тренировка по време на сутрешната почивка. Това занимание е известно като „радиоупражнение“. То включва изпълнение на синхронизирани движения по избрана музика, който звучи по училищната система за оповестяване. Това е забавния начин в Тайван за поддържане на активност по време на учебния ден.

Швеция

Снимка: iStock

Шведските ученици имат традиция, наречена „фика“, която включва почивка за кафе със съученици и учители. Фика е важен социален ритуал, който дава възможност на учениците да се отпуснат и да се насладят на кафето или чая в приятни разговори.

Южна Африка

В някои южноафрикански училища има традиция да се открива „магазинче“ или столова, където учениците могат да си купуват закуски и лакомства по време на почивките между часовете. Това осигурява разнообразно хапване за учениците.

Норвегия

В норвежките училища често има традиция, наречена "утетид", което означава „време на открито“. Независимо от времето, учениците се насърчават да прекарват времето между часовете на открито. По този начин се насърчава връзката на човека с природата и физическата активност.

Гърция

В Гърция учениците имат кратка сутрешна почивка, наречена „прекъсване“, по време на която играят традиционна игра, наречена "кутсочеро" (koutsochero). Това е игра на маркиране, при която един ученик се опитва да хване другите, като извиква, преди те да избягат.

Мексико

В мексиканските училища има традиция, наречена "la hora del receso", която представлява сутрешна почивка. През това време учениците често се наслаждават на закуската си, която най-често е някакъв сандвич или царевица на кочан.