Пингвин преплува невероятните 3380 километра от дома си в Антарктика до Австралия. Изминатото разстояние е абсолютно невъзможно за голяма част от хората. Но какво кара животното да е толкова активно?
Джеф Кембъл, председател на Friends of Shorebirds South East, наблюдавал птици на плажа Coorong, когато забелязал пингвина.
„Той дойде право към нас. Демонстрира поведение, което ние, като наблюдатели на птици, познаваме като поведение на ухажване. Наклони глава назад, издаде силен писък и след това ни се поклони“, казва Кембъл пред The Guardian. Пингвинът направил това няколко пъти, след което започванл неговият период за смяна на оперението.
Разгледай онлайн нашите промоционални брошури
Важен етап в живота на пингвините е т.нар. "катастрофално линеене". При пингвините това става по много интересен начин - те не сменят перата си част по част, a губят всичките си пера в рамките на 2 до 3 седмици. Перата им не са водоустойчиви през това време. Линенето е доста енергоемко, така че през това време пингвините просто трябва да седят тихо с крака във водата, което за тях е идеалната им обстановка. Д-р Джули МакИнс от Института за морски и антарктически изследвания, екология и биоразнообразие, все още не може да си обясни защо пингвинът е доплувал чак до Австралия. Причината е остава загадка!
Според нея е възможно да се е объркал в търсене на земя. Пингвините обикновено линеят на острова на своята колония. Д-р Джули МакИнс се надява, че от Антарктида той отново ще намери пътя си към дома след линеене.
Кралските пингвини са близки роднини на по-големите императорски пингвини. Фондацията за опазване на остров Макуори ги описва като „любопитни, социални птици, които се размножават в колонии “. Подобно на императорските пингвини, те снасят едно яйце, което пазят прибрано под краката си, покрито с гъвкава кожа. Има около 120 000 двойки кралски пингвини на остров Макуори, който е между Тасмания и Антарктика.
Един друг пингвин, роден с късмет - вижте във видеото.