Димитър Господинов-Гуспата, координатор на игрите в „Островът на 100-те гривни“, сподели за премеждията във Филипините, общуването с близките от далечно разстояние и как реагира дъщеричката му след завръщането в България.

Във Филипините той получава абсцес на един от зъбите, но най-близкият (истински) зъболекарски кабинет е на 7 часа път. Гуспата се опитва да търпи и кара няколко дни на обезболяващи, но в един момент положението става много зле.

„Отидохме до едно градче на час път, където има зъболекарски кабинет, но не съвсем. Човекът работи в хола, а децата му се струпват зад пациента, за да гледат. Той започна да човърка с едни стари инструменти, усетих болка все едно ме е ударил камион в главата, след което се оказа, че той е извадил грешен зъб. А всъщност трябваше да махне само един мост по съвет на моя зъболекар от България“ – сподели Гуспата в „Преди обед“ по bTV (видеото горе), след което даде интервю специално за LadyZone.bg.

Снимка: Личен архив

Как поддържахте връзка с близките, докато бяхте във Филипините?
Не навсякъде има обхват, а и телефонните разговори са доста скъпи. Държахме връзка по интернет. Един ден, докато вечеряхме, научихме, че Сано има внучка. Всички се разплакахме, беше много емоционално. Със Сано, Диляна и другите от екипа бяхме заедно 54 дни. Спокойно мога да кажа, че екипът ни изживя едно допълнително риалити.

Снимка: Instagram.com/guspa_maximal/

Когато заминавах, дъщеря ми Дисиа беше на година и 3 месеца. Притеснявах се, че няма да си спомня кой съм. При завръщането ми обаче тя опъна ръчички, прегърна ме и не искаше да ме пусне. Успокоих се.

Снимка: Instagram.com/guspa_maximal/



Как си почина след завръщането?
Направихме кратка почивка на морето, където се насладих на плажовете без стрес. Във Филипините понякога се налагаше да стоя над един час във водата, където гъмжи от опасни медузи и змии. Местният екип разчистваше опасните животни, но все пак те могат да се появят по всяко време, така че бях на тръни.

Снимка: Instagram.com/guspa_maximal/

Как подготвяхте игрите в „Островът на 100-те гривни“?
Имахме общо 16 локации за игрите и прекарвахме поне по 2 часа на ден в пътуване с лодки. С продуцента на игрите Цецо Матев сме доволни, че нямаше тежки инциденти в игрова ситуация. Понякога сме тествали игрите по 3 пъти, за да сме спокойни. Правихме подробен инструктаж преди снимките, като всички участници получават еднаква информация, за да няма ощетени.

Снимка: Личен архив


Целта бе игрите да са сложни, интересни, а не дълги. Най-много 10-20 минути, защото играчите бързо се обезводняват. Понякога сме местили мястото на играта, защото се оказва, че в пясъка има корени на дървета.

Снимка: Личен архив



Доста по-различно е от туристическата представа за Филипините.
Да, туристическите красоти са в северната част на Филипините, а ние бяхме на юг, за да е по-диво и натурално. Иначе на Екватора залезите са много красиви. Стъмва се почти мигновено, цветовете са доста по-различни. След залез излизат всякакви гадинки.

Снимка: Личен архив

Какво хапвахте там?
Честно казано, храната им не струва – основно пържено пиле и ориз, но плодовете са божествени. Наблягахме на ананас, манго и диня, която там е жълта. Местните пият ром и нещо подобно на уиски, както и бира. Според мен, при тази жега само бирата е добър вариант.

Снимка: Instagram.com/guspa_maximal/

В събота имаш имен ден. На кого си кръстен и как ще празнуваш?
На дядо ми, който е от района на Харманли. За мен той бе стълб в живота, пример за поведение и държание. Иначе прякорът ми идва от казармата, където се ползват само фамилните имена и Господинов постепенно стана Гуспата. Щом Димитровден се пада в събота, вероятно ще идем някъде извън София със Славия и детето.

Снимка: Личен архив

Какво още сподели Гуспата за организирането на игрите в „Островът на 100-те гривни“ – вижте тук: 

Последвайте ladyzone.bg във FACEBOOK

Последвайте ladyzone.bg в INSTAGRAM

Последвайте ladyzone.bg в ТIKTOK