Осанката издава здравословните ви проблеми. Често заеманата поза на тялото се отразява върху на вътрешните органи. Например хлътналите рамене и тесният гръден кош с голяма вероятност затрудняват дишането и предразполагат към възпаления на белите дробове. И обратно, за каква осанка може изобщо да се говори, когато страдате от болки в стомаха или ви измъчват болки в кръста.
Осанката е в пряка зависимост от редовното движение. Физическите занимания трябва да са най-разнообразни. Танцуването позволява да се изправи гърбът, а скоковете на батут заставят да работят и по-дълбоките мускули, които защитават вътрешните органи.
Стойте изправени, седете красиво и лежете свободно.
Разгледай онлайн нашите промоционални брошури
Треньорът във фитнес залата може да ви помогне за правилна комбинация от упражнения. Чрез тях ще може да се стимулират мускулите ви, които естествено поддържат гръбначния стълб и помага за изправяне и разширяване на гръдния кош.
Добрият мускулен тонус и сила предпазват от увреждания гръбнака при натоварване.
Редовната физическа активност е тази, която изгражда "мускулен корсет” и укрепва стойката на човек. Освен от гимнастика, мускулите се нуждаят от релаксация, която се постига с плуване и стречинг, чрез сауна и масажи.
Неправилното седене в ученическата възраст и продължителната седяща работна поза може да доведе до прегърбване само тогава, когато не спортувате в свободното време.
Гръбначното изкривяване в началото може да е незабележимо, но след години не само ще се изяви, но и ще го усетите по болките във врата, гърба или кръста.
Гръбначният стълб с 33-те си прешлени е опората на тялото и заслужава специлно внимание и постоянни грижи.
Преди да вдигате и носите тежки предмети помислете и за гръбначния стълб.