Колко често ви се е случвало да изпуснете филийка с маслото върху килима? Винаги пада точно с намазаната страна надолу, нали? Защото в сичко, което може да се обърка, ще се обърка. И това е само един от законите на Мърфи - твърдения, по които животът ни се води, за да бъде абсолютно гаден.
Законите на Мърфи се основават на теорията на иронията, вселенската подлост и гадост.
Ето и някои от най-популярните Закони на Мърфи:
- Когато не искаш нещата да се объркат в даден момент, те се объркват точно тогава.
- Ако всичко изглежда, че върви нормално, значи си пропуснал нещо.
- Всичко се поврежда правопропорционално на цената му.
- Нищо не е толкова лесно, колкото изглежда.
- Дори водата придобива лош вкус, щом се взема по рецепта.
- Всичко хубаво в живота е или незаконно, или неморално, или води до затлъстяване.
- Ако смениш опашката, на която си се наредил, онази, на която си бил преди това, ще започне да се движи по-бързо.
Разгледай онлайн нашите промоционални брошури
Кой е прочутият Мърфи?
Едуард Алойзиъс Мърфи-младши е американски аерокосмически инженер. Роденият през 1918 г. е известен с едноименните Закони на Мърфи, които са добре познати по цял свят. През годините проучванията му са свързани основно с влиянието на гравитацията върху хората при силно ускорение.
Тестовете, които провеждал с екипа си, първо се правили върху манекени, а впоследствие и върху шимпанзета. Експериментите се провеждали на специална железопътна релса. Обаче след всички приготовления и задействането на механиката, нещата излизат извън контрол. Експериментът се провалил, защото се оказало, че датчиците, които трябва да отчитат параметрите му, не са проработили и данните не са отчетени.
Ядосаният Мърфи обвинил един от сътрудниците си, че е човек, който ако може да прецака нещо, задължително го прецаква. За първи път изречението е казано като обида, не като философско наблюдение за света. Всъщност той не е първият човек в историята, използвал това твърдение. Например Алфред Холт го казва още през 1877 г. на едно от събранията на инженерното общество. Буквално изразът гласи, че ако нещо може да се повреди, то рано или късно се поврежда. Казано е по повод на морските уреди. Може би точно там Едуард Мърфи чува за първи път този израз. Друг инженер, покрай Мърфи, Джордж Никълъс, чувайки това изречение, и го нарича ,,Законът на Мърфи“ - ако нещо може да се прецака, то се прецаква.
Последвайте ladyzone.bg във FACEBOOK
Последвайте ladyzone.bg в INSTAGRAM
Последвайте ladyzone.bg в ТIKTOK