Всички преподаватели, ученици и студенти могат да се включат в националната надпревара „Изучаваме света с ГИС“ и да спечелят много награди

На 18 септември бе даден тазгодишният старт на най-мащабния в България образователен ГИС конкурс „Изучаваме света с ГИС“. Той се организира по програма „ГИС в училище“ под патронажа на Министерството на образованието и науката и в партньорство с над 30 водещи академични, браншови и медийни организации. Конкурсът цели да насърчи преподаватели, ученици и студенти от различните нива на образователната ни система да използват по-широко богатите възможности на Географските информационни системи (ГИС). С интуитивните и лесни за работа ArcGIS приложения участниците в надпреварата, дори и начинаещи в сферата, могат да създадат интерактивни уроци и да представят интересни за тях теми чрез универсалния език на уеб картите. 

Изберете магазин

Разгледай онлайн нашите промоционални брошури

Цените са валидни за периода на акцията или до изчерпване на наличностите. Всички цени са в лева с включен ДДС.
Advertisement

До 10 октомври 2024 г. всички желаещи могат да се регистрират за участие в конкурса в една от следните 4 категории: Преподаватели, Ученици, Училищен отбор (съставен от учител/и и ученици) и Студенти (в това число и докторанти). Темите на проектите могат да бъдат най-разнообразни: от образование, история и наука, през екология и опазване на природата, до туризъм, социална ангажираност и много други. Изисква се включването на минимум една 2D или 3D уеб карта.

Конкурсните проекти трябва да бъдат подадени в срок до 31 октомври 2024 г. на имейл [email protected]. Те ще бъдат оценявани от високо експертно жури. За победителите от всички категории са предвидени много парични и предметни награди, специализирани обучения и др. 

Всички ГИС проекти, които отговарят на условията на конкурса, ще бъдат включени и във виртуална изложба по повод 25-ия Световен ден на Географските информационни системи у нас – най-голямото събитие в тази сфера, което ще се проведе на 20 ноември 2024 г.

Разберете повече и се регистрирайте още днес на страницата на „Изучаваме света с ГИС“

Конкурсът се организира от Есри България с подкрепата на:

„Софийска вода“ АД, част от Veolia и Сиела Норма.

Партньори на конкурса са: Българска академия на науките, Геолого-географски факултет към СУ „Св. Климент Охридски“, Стопански факултет към Софийския университет „Св. Климент Охридски“, Факултет по математика и информатика към СУ „Св. Климент Охридски“, Университет по архитектура, строителство и геодезия, Минно-геоложки университет „Св. Иван Рилски“, Лесотехнически университет, Нов български университет, Университет за национално и световно стопанство, Национален университетски център „ГИТ“, Военна академия „Георги Сава Раковски“, УниБИТ, Висше училище по телекомуникации и пощи, Югозападен университет „Неофит Рилски“, Варненски свободен университет „Черноризец Храбър“, , Университет „Проф. д-р Асен Златаров“ – Бургас, Шуменски университет „Епископ Константин Преславски”, Русенски университет „Ангел Кънчев“, Великотърновски университет „Св. св. Кирил и Методий“, Издателство „Аз-буки“, EduTechFlag, Teacher.bg, Образователна инициатива Космическо училище, Uchi.bg, Атлантическият клуб в България, Българска Картографска Асоциация, Българско географско дружество, Move.bg, SCGIS Chapter Bulgaria, БАГИС, National Geographic България, Dir.bg, bTV Media Group, Digitalk, БНР, Градът Медиа Груп.

За Есри България

Есри България е лидер в сферата на Географските информационни системи (ГИС) с близо 30 години опит на българския пазар. Създадена през 1995 г., компанията е изключителен представител на Esri за страната. Есри България реализира стратегически ГИС проекти от национален мащаб в различни сфери на икономиката, включително кадастър, околна среда, инженерна инфраструктура, сигурност, здравеопазване, селско стопанство, образование и др. Компанията е официален организатор на Световния ГИС Ден в страната. ЕСРИ България е партньор на българските университети и член на авторитетни български и международни организации. Повече информация на: http://esribulgaria.com/.

За „ГИС в училище“

От 2021 г. Есри България, съвместно с МОН и СУ „Св. Климент Охридски“, развива програма „ГИС в училище“ за предоставяне на безплатен ГИС софтуер на всички български училища. На сайта на „ГИС в училище“ има и достъпни насоки, идеи, уроци, приложения и много други ресурси в полза на преподавателите по различните учебни дисциплини. Към момента, част от програмата са почти 370 училища с разнообразен профил. Безплатен достъп до ГИС платформата на Есри имат над 1220 учители и повече от 12 550 ученици от цялата страна.

За Esri

Esri, световният лидер в сферата на Географските информационни системи (ГИС), онлайн карти, анализи, локализационни и картографски услуги, помага на клиентите си да отключат пълния потенциал на своите данни, за да подобрят своите оперативни и бизнес резултати. Основана през 1969 г. в Калифорния, САЩ, днес софтуерните продукти на Еsri са  внедрени в над 350 000 организации в целия свят и в повече от 200 000 институции в Европа, Америка, Азия, Африка и Близкия изток, включително в много компании част от Fortune 500, правителствени агенции, НПО и университети. Esri разполага със силна регионална мрежа от офиси, дистрибутори и партньори, които подпомагат работата на клиентите на местно ниво в над 100 държави на шестте континента. Със своя новаторски подход в геопространствените информационни технологии, Esri проектира най-иновативните решения за дигитална трансформация, Интернет на нещата (IoT) и комплексни анализи. Посетете ни на www.esri.com.