Почти винаги ремонтите вървят ръка за ръка с главоболие и празни банкови сметки. Две сестри доказват, че модерните технологии могат да спасят бюджета. А освен това могат да превърнат всеки ремонт в приключение с щастлив край.

Покана за ремонт, а не дом

Когато Хедър Робъртс (25 г.) и Аня Хюз (21 г.) купуват дома си в Англия за 175 000 евро, определено не попадат на онзи перфектно подреден интериор, който човек очаква да види в Pinterest. По-скоро намират пространство, което с добро желание би могло да бъде наречено „има потенциал, но е лишено от класа и стил“.

Все едно бяхме получили покана за ремонт, а не реален дом. Единственото, което ни се искаше, е да имаме магическа пръчица и да променим абсолютно всичко“, казва Хедър, връщайки се към онези първи дни на объркване и колебание. Въпреки всичко, двете се хвърлят в приключението и са твърдо решени да не бъдат поредните клиенти, които пълнят банковите сметки на майсторите. Вместо това обличат розовите си гащеризони, запретват ръкави и се настройват на вълните на позитивния феминизъм. Шапки от вестници? Не, благодаря! Те избират розови гащеризони. От време на време вдигат телефона и викат брат си да се включи - за носене на тежките чували със строителни отпадъци и торби с цимент, а понякога и за снимка в социалните мрежи.

Изберете магазин

Разгледай онлайн нашите промоционални брошури

Цените са валидни за периода на акцията или до изчерпване на наличностите. Всички цени са в лева с включен ДДС.
Advertisement

Изкуственият интелект идва на помощ

Хедър и Аня не искат да се сблъскват с продавачи в строителните магазини, които гледат на "спестяването" като на градски мит и са отегчени, когато им се задават конкретни въпроси. Вместо това залагат на своето ново тайно оръжие - ChatGPT.

„Няма нужда да звъниш на десет различни човека, за да разбереш как се монтира стойка за телевизор. Просто питаш ChatGPT и той ти казва всичко. Дори не ти се сърди за глупавите въпроси и безкрайните грешки“, разказва Аня с лека усмивка.

Изкуственият интелект е търпелив, качество, което става безценно, когато дойде време да лепиш плочки или да циклиш дюшеме. „Мислехме, че ще се наложи да търсим някой майстор, но вместо това получихме най-любезния и интелигентен съветник“, казва Хедър. ChatGPT просто ни казва: „Здравейте, Аня и Хедър! Първо, разберете дали имате необходимите инструменти...“

Решение за всеки проблем

Изкуственият интелект не само им спестява време и нерви, но и предлага решения, които ги карат да се замислят за скритите си таланти. Когато сестрите не намират перфектните плочки за банята, ChatGPT им предлага да пуснат въображението си на свобода и да създадат собствени плочки с подръчни материали. И защо не?

Само трябваше да тестват техниката на ръчно рисуване върху керамика и да се надяват, че няма да се получи нещо, което прилича повече на произведение на абстрактното изкуство, отколкотото на симпатична шарка. Но те не се притесняват да действат. Защото, ако някой може да създаде перфектното ръководство за абсолютно всичко, от рязане на плочки до монтаж на осветление, това е ChatGPT. Всяка стъпка е напътствана със съвети и напомняния, които ви държат на правия път. Така че, ако сте от онези хора, които са готови да започнат проект с ChatGPT, можете да бъдете сигурни, че ще стигнете до края без да разрушите всичко по пътя.

Изкуственият интелект не се сърди

И така, след месеци усилена работа, сестрите успяват да преобразят дома си до степен, в която не само могат да го покажат в социалните мрежи, но и да си позволят да си поемат дъх.  „Не беше толкова стресиращо, колкото си мислехме. Винаги имаш някой, който да ти вдъхне увереност в решенията. И, ако бъдем честни, кога последно получаваш съвет от някой, който не те гледа с обвинителен поглед и не ти казва, че си счупил нещо?“, споделя Хедър.

Както и да го погледнем, ремонтът на дом е смесица от хумор, разочарования и, ако имате късмет, удоволствие от свършената работа. Но когато имате възможността да правите всичко това с помощта на технология, която е не само безпристрастна, но и търпелива, е все едно да притежавате суперсила. А резултатите?

Спестени хиляди евро и ремонтиран дом с вдъхновяваща история за това как технологиите могат да променят не само домовете ни, но и начина, по който работим и живеем.

Освен ChatGPT, сестрите използват и платформи като YouTube и TikTok, за да черпят вдъхновение и да „откраднат“ някои хитринки. Всяка седмица те отделят около 40 часа за ремонт. Хедър работи 30 часа, а Аня около 10 часа седмично. Това усилие им спестява около 10 000 евро за труда на майсторите.

Не само това, но сестрите споделят целия процес в TikTok, разказвайки за трудностите, успехите и предизвикателствата. Постовете им не само показват как изкуственият интелект може да бъде полезен в строителството, но също така те вдъхновявахат и други хора, особено жени, да се впуснат в подобни проекти.

Как един ремонти направи щастливи майка и син - гледайте във видеото.