Ерекцията е доста крехко явление. При липса на добра комуникация с партньора се получават куп неблагополучия в начина, по който се възприема сексуалната активност. Съществува психогенна и органична импотенция, т.е. невъзможността за постигане на достатъчна ерекция, която да позволи сексуалния акт.

Когато това се случи, не бива да бъде драматизирано. Нормално е някога да се получат "засечки”.

Емоционалните причини могат да бъдат:

- Страх от майката

- Злоба към предишен партньор

- Напрежение и преумора

- Чувство за вина

Повторната загуба на ерекция с една и съща жена може да идва от факта, че тази жена се е превърнала в майка за този мъж в отношенията му с нея.

 

 

Когато двама партньори се опитват да си присвоят властта един над друг, импотентността тук е за да покаже, че мъжът трябва да престане да мисли, че е силен единствено, когато властва над противоположния пол. Установено е, че ако жената не оценява достатъчно външността си като достатъчно атрактивна и не се възприема като човек, който заслужава любов и уважение, също може да създаде проблем в контакта й с интимния партньор.

Използвайте нов мисловен модел с утвърждението:

Сега позволявам на цялата си сексуална сила да действа с лекота и радост. 

"Сексуалният акт не е рутинна дейност, която може да се направи вечерта между другото, след като се измият чиниите и да направиш секс, за да отбиеш номер. Сексуалният контакт е един празник, който партньорите трябва да свикнат да си го правят, както подготвят и правят празниците в живота си”, доц. д-р Румен Бостанджиев, сексолог.

Еректилните неблагополучия не засягат здравето, но могат "да отровят” живота на човек. Първата стъпка е да сe потърси консултация с компетентен специалист (сексолог, андролог, психотерапевт).

Психотерапията помага

за радикална промяна в сексуалния живот в случаите, когато еректилната дисфункция не е свързана с хормонален или съдов проблем.