Стартът на глобалната инициатива „Без обувки за един ден” е 2008 г. Започната е в кампуси от компанията "Томс", които имат практика за всеки купен чифт обувки да даряват по един чифт на нуждаещи се.
През 2011 г., на 8 април, 250 000 души от цял свят подкрепята идеята, като ходят боси през целия ден.
В България инициативата също има своите последователи. Ако искате да оставите обувките си поне за един ден, много други от вашата порода ще бъдат в 17 часа на 10 април около паметника на Патриарх Евтимий (Попа) в София. Босоходците ще направят шествие до Съдебната палата, където флашмобът да приключи.
За тези, които имат желание, но се страхуват от студеното време и евентуални настинки – поясняваме, че се очаква слънчево и приятно време.
Видео по темата тук.
Повече за инициативата в световен мащаб може да намерите на сайта - www.onedaywithoutshoes.com
-
Смартфоните днес: Какви са функциите, които доминират при избора ни?
-
Престижните международни награди за интерактивен маркетинг IAB MIXX Awards ще бъдат връчени по време на церемония на 20 май
-
Топ витамини за жени: енергия, здраве и красота
-
Лазерна епилация в София - как конкуренцията сваля цените, и изгражда високо качество на услугите?