Легендарният журналист си отиде на 81 години след тежка битка за живота си. Лятото Иван Гарелов работеше върху последната си неиздадена книга със заглавие „За какво мечтаят жените“.

Журналистът претърпя тежък инцидент по време на лятната си почивка в Свети Влас. Месец и половина лекарите се бориха за живота му.

Обичан и уважаван от зрителите, той остави след себе ярка следа в българската журналистика и медийно наследство за поколенията. Професионалният му път започва в Българската национална телевизия, където става и известен като Мистър Панорама заради предаването, което води 21 години.

В студиото му гостуват важни български и световни политически личности. Гарелов ще остане в историята като журналист, който винаги е търсил истината без страх да я споделя. Професията му го отвежда и в разгара на международните конфликти по света. Автор е на повече от 30 документални филма от Ливан, Израел, Кипър, Гърция, Виетнам, Камбоджа, Афганистан.

 

 

Извън телевизията, за него винаги най-важни са били семейството му и приятелите. Иван Гарелов се жени два пъти. Първата му съпруга е журналистката Василка Гарелова, която се изявяваше по модни теми в печатните медии. Тя е майка и на двете му деца Калина и Стефан.

Втората му съпруга е журналистката Донка Стамболийска, с която се радват на щастлив брак 46 години. В рамките на година Иван губи и двете си съпруги една след друга. Вярва, че работата лекува и пише последната си издадена книга „Тук Хемингуей никога не е бил и нови разкази“ след смъртта на Донка.

ВИЖТЕ 10 ФАКТА ЗА ЖИВОТА НА ИВАН ГАРЕЛОВ

  • Когато искате да кажете на някого, че го обичате, казвайте му го веднага, винаги по всяко време. Любовта е това да слеете душите си в едно“, споделя Иван Гарелов в последното си гостуване „В търси се“.
  • Въпреки че родителите му са против, той следва и завършва журналистика в Софийския университет. След това започва работа като репортер в Българската национална телевизия, където и прекарва най-голямата част от професионалния си път.
  • Става известен с предаването „Панорама, което води в продължение на 21 години. В студиото интервюира известни български и световни личности.
  • Емблематичната му фраза „Часът и мястото на срещата са известни“ става част от историята на българската журналистика.