Иван Тишев – Боби от „Революция Z”, и други млади звезди призоваха тийнейджърите да бъдат активни и да се движат повече. Това се случи на официалното откриване на ученическия футболен турнир „Купата на Coca-Cola”, който тази година е под наслов „Движи се!".

Сред любимците на младежите беше и Дивна. Звездите влязоха в ролята на вратари и нападатели и се справиха блестящо.

В официалното откриване участие взеха и миналогодишните победители в турнира – учениците от 78 СОУ „Христо Смирненски“, район Банкя.

За втора поредна година спортният празник мотивира учениците, техните семейства, приятели и учители да споделят заедно положителните емоции от спорта. През 2013 г. "Купата на Coca-Cola" значително разшири обхвата си и вече се провежда в училищата в четири български града – София, Пловдив, Варна и Бургас.

В турнира могат да участват ученици на възраст между 12 и 14 години. Етапът на записване и вътрешно училищни квалификации вече тече, следват районните и градски турнири през април и май, а финалът е на 2 юни. Голямата награда за шампиона през 2013 г. е спортен лагер в Италия, на който победителите ще имат шанса да се запознаят със свои връстници, спечелили турнира в други европейски страни.

Повече информация можете да намерите тук >>>, както и във Фейсбук страницата на инициативата >>>