В първото си съвместно интервю Мариус Куркински и Евгени Генчев говорят пред Петя Дикова и споделят детайли за бъдещия творчески проект, който ги събира заедно на една сцена. Пианистът Евгени подготвя музикален спектакъл - „Валсът на розите“, в който Мариус ще бъде специален гост и ще представи сонети на Шекспир.
Когато театърът среща класическата музика
Мариус Куркински признава, че като актьор винаги е имал голямо желание да изпълнява сонетите на Шекспир. Идеята идва от Кирил Кирилов, който избира музиката и така Куркински и Генчев се срещат за първи път, за да работят заедно.
„Опитвам се да се боря с егото си“ – споделя Мариус. Той разказва, че в актьорската професия изостреното его е неизбежно в своето проявление и борбата с него е ежедневна и много трудна. Куркински говори открито за това че много често се чувства несигурен в себе си, но единсвеното, което го спасява са молитвата и работата.
Разгледай онлайн нашите промоционални брошури
От своя страна Евгени признава, че се чувства щастлив и успял, само ако може да изразява себе си по автентичен начин. Пианистът разкрива, че за него символиката на розата и валса е специална, затова и спектакълът му носи точно това име. Концертите започват от 18 август в Пловдив, а следващите дати ще бъдат обявени съвсем скоро в социалните мрежи.
Вижте целия разговор във видеото тук и най-отгоре.
Последвайте ladyzone.bg във FACEBOOK
Последвайте ladyzone.bg в INSTAGRAM
Последвайте ladyzone.bg в ТIKTOK