Ергенът – сезон 2025

Гордост нашенска: красиви българки на фестивала в Копривщица (СНИМКИ)

Около сцените почти няма търговци и сергии и всеки може да се запознае с фолклорните ни традиции и изпълнители
09 Август 2022
12 снимки

Цветове, женственост, гласове, танци, от които земята се люлее - това е 12-тия национален събор на народното творчество в Копривщица. 

На всеки пет години възрожденският град се превръща в пъстра черга от ритми и ноти, времето забавя своя ход и връща всички, които обичат родния фолклор, години назад. В онези времена, когато жените са ставали сутрин рано, за да преметат двора и да облекат бяла риза под пищимала си. В годините, когато мъже са крадяли севдата на сърцето си, защото любовта е била по силна от мъжкия инат.

Изберете магазин

Разгледай онлайн нашите промоционални брошури

Цените са валидни за периода на акцията или до изчерпване на наличностите. Всички цени са в лева с включен ДДС.
Advertisement

Тези жени сплитат дълги плитки и слагат цветя в косите си и сега. за да ги погледаме и да въздъхнем "Ех, гордост нашенска!"

Разгледайте снимките в Галерията.  

Над 5000 участници от различни краища на България се събират от всички краища на България и тази година.  Освен български участници в събора има и състави от Белгия, Нидерландия, САЩ и други държави.

Още причини за гордост:

  • Вече е и научно потвърдено: кучетата и техните стопани наистина си приличат
    Вече е и научно потвърдено: кучетата и техните стопани наистина си приличат
  • SOS за косата през лятото: Възстановяване, хидратация и защита (ВИДЕО)
    SOS за косата през лятото: Възстановяване, хидратация и защита (ВИДЕО)
  • Параклис, построен от княз Борис, пази древни тайни в село Праужда (СНИМКИ)
    Параклис, построен от княз Борис, пази древни тайни в село Праужда (СНИМКИ)
  • Не преяждай, защото е безплатно! Топ съвети как да не пълнеем след олинклузив
    Не преяждай, защото е безплатно! Топ съвети как да не пълнеем след олинклузив
  • 235 калории и сваля кг! Какво слага победителката от „Живот на кантар“ в чинията си (РЕЦЕПТА)
  • Билките на Еньовден - наръчник за събиране, сушене и употреба (СНИМКИ)
  • Чаатай Улусой, обичаният актьор от „Огледален свят“, вече е български гражданин
  • Анкета: Къде ще бъдат децата през лятото – при баба и дядо или в града? (ВИДЕО)