Световноизвестният челист Хаузер омагьоса българската публика – този път не с концерт, а с откровено интервю пред Петя Дикова в „Тази събота и неделя“ по bTV.
Хаузер е известен с дръзкото си излъчване и нестандартен стил, а вече и с това, че работи с изцяло български мениджмънт. Това го кара в България да се чувства като у дома си.
Класиката не трябва да е скучна
Чаровният хърватин разказва за началото на своята страст към музиката. На 25 години вече бил обсебен от класическата музика, но за личния си стил се вдъхновява от Майкъл Джексън. Така започва да прави нова, модерна версия на познатите до тогава мелодии. Хаузер успява да превърне челото в рок инструмент и доказва, че класическата музика може да бъде дръзка, жива и съвременна.
Разгледай онлайн нашите промоционални брошури
„Свирейки на виолончело, хората очакват да се държиш по определен начин. Аз обаче не следвам правилата“, признава той с широка усмивка.
„Лошото момче“, което обича България
Наричан често „лошото момче на класическата сцена“, Хаузер няма проблем да съчетае романтични мелодии с провокативно поведение. И макар да завладява сцените по цял свят, България заема специално място в сърцето му.
„Тук се чувствам като у дома си“, споделя той пред Петя Дикова.
А още по-впечатляващо е, че вече работи с изцяло български мениджмънт. През декември подготвя огромен концерт в София.
Какво е общото между любовта и музиката?
Освен за музиката, Хаузер говори откровено и за любовта. Казва, че както на сцената, така и в личния живот, не е лесно да срещнеш правилния човек.
„Аз съм търпелив, чакам...“, признава той, когато става дума за любовта. За него тя трябва да се случи естествено и без усилие.
„Тя трябва да ме намери, аз няма да я търся“, споделя с усмивка Хаузер. Повече за личния живот на световната звезда вижте във видеото тук:
Последвайте ladyzone.bg във FACEBOOK
Последвайте ladyzone.bg в INSTAGRAM
Последвайте ladyzone.bg в ТIKTOK