Актрисата Хейдън Панетиър, най-известна с главните си роли в „Герои“ и „Нашвил“, e починала на 36 години. Новината съобщава баща й Скип Панетиер, цитиран от Page Six.
„Тя беше невероятна светлина и сила на природата, и донесе неизмерима любов и радост на всички, които я познаваха – и на милионите, които я гледаха на екрана. Молим за поверителност, докато нашето семейство отделя време, за да превъзмогне тази невъобразима загуба.“ Това е съобщението, с което семейството съобщава трагичната новина.
Само ден преди смъртта си Панетиер е летяла от Лос Анджелис с гаджето си Брайън Хикерсън. Причината за смъртта все още не е разкрита, но полицията е реагирала на инцидента и е започнало разследване.
Хейдън Панетиър - бебешки реклами и сериали
Панетиер е родена на 21 август 1989 г. в Ню Йорк. Баща й е работил като капитан в пожарната служба на Ню Йорк, а майка й е актриса и продуцент. Хейдън започва кариерата си в Холивуд като звезда в детски сериали. Участвала е в реклами като бебе, преди да получи участия в сапунени опери като „One Life to Live“ през 1994 г. и „Guiding Light“ през 1996 г.
„Влакчето Playskool" е първата й реклама, но там няма реплики, само се появява. Сериозната й поява на екран е, когато е на 11 г. Най-известна е с ролята си на мажоретка Клеър Бенет в „Герои“ и звездата на кънтри музиката Джулиет Барнс в „Нашвил“. Участвала е и в проекти като „Спомням си титаните“, „Обичам те, Бет Купър“, „Ледена принцеса“, „Писък 4“ и телевизионния филм „Аманда Нокс“.
Актрисата е била и модел, работейки в кампании за Neutrogena, Candie's и Dooney & Bourke. Изявява се и като певица. Тя е номинирана за награда "Грами" през 1999 г. за „Животът на един буболечка“ и също така е допринесла за славата на няколко саундтрака, включително кавъра на „Cruella De Vil“ за „Disneymania 5“, „Try“ за „Bridge to Terabithia“ и „I Still Believe“ за „Cinderella III: A Twist in Time“.
Личният живот - отказва се от попечителство над детето си
Освен с кариерата си, с личния живот Панетиер също често попада в медиите. Единственият ѝ брат, Янсен, неочаквано умира през 2023 г. от усложнения на аортната клапа на 28-годишна възраст.
„Той беше единственият ми брат и моя работа беше да го защитя. Когато го загубих, се почувствах сякаш съм загубила половината от душата си“, казва тя пред People през 2024 г. „Когато ти се случи нещо толкова голямо, наистина се научаваш да избираш битките си и просто да не позволяваш на малките неща да те разстройват. Защото щом нещо толкова ужасяващо, толкова дълбоко, толкова катастрофално се случи в живота ти, няма много неща, които наистина да те разтърсят.“
Феновете проявяват голям интерес и към любовния живот на Панетиер през годините. През 2009 г. тя започва романс с шампиона по бокс в тежка категория Владимир Кличко, по-късно се сгоди и ражда дъщеря им Кая през 2014 г. Отказва от попечителството над единственото си дете, заради борбата си със зависимостта и следродилната депресия през 2018 г.
Годините след раждането се превръщат за нея в цикъл от борба с депресия, тревожност, алкохолизъм и злоупотреба с различни вещества. Панетиер признава, че се е „изгубила напълно“ до степен, че бившият ѝ годеник е поискал Кая да живее с него постоянно в Украйна, когато е била на 2-годишна възраст.
„Не реагирах добре на това. Държах се като майка лъвица. Бих подпалила света за детето си. Така че това беше невероятно трудно.“
В годините преди смъртта си, Панетиер е говорила открито за борбите си със следродилната депресия, злоупотребата с вещества, травмите и това, че е била в светлината на прожекторите от дете. В този период смесва две тежки състояния - алкохолизъм и депресия. За трудния си живот тя разказва в мемоарите си „Това съм аз: Разплата“, издадени през май.
В нея разказва, че е прекарала голяма част от детството си „играейки роли“, или седейки в стаи за прослушвания. Признава, че е имала някои „мрачни“ и „грозни“ преживявания през годините.
Последната публикация на Панетиер в профила ѝ в Instagram е от 27 юли. Това е снимка с режисьор Рандал Славин, която е с надпис „Добри времена и добри приятели“.














