Ексклузивно за "Преди обед" ученици от Бургас показват как конструират водородни автомобили. Те са възпитаници на Професионалната гимназия по транспорт и дори ходят по състезания с изобретенията си.
Момчетата наричат себе си "водородаджиите" и показват нагледно как създават водород.
"Процесът по зареждане на батерия отнема около 3 часа", споделя един от учениците.
Разгледай онлайн нашите промоционални брошури
Те са отбор и ходят по състезания от 2 години. На въпроса дали това занимание представлява трудност за тях, момчетата отговарят, че овладяването на автомобила е трудно, но може да се регурила от специално дистанционно. То улеснява работата им, тъй като с него могат да контролират абсолютно всичко по колите.
"Всичко беше планувано! Отначало започнахме с малък модел по предмета физика, след което видяхме, че има интерес и преминахме на голям водороден автомобил", споделя инж.Кънчев - ръководител на проекта.
Вижте и чуйте повече подробности във видеото тук и най-горе:
Последвайте ladyzone.bg във FACEBOOK
Последвайте ladyzone.bg в INSTAGRAM
Последвайте ladyzone.bg в ТIKTOK