Третият ден на Световната купа по художествена гимнастика в София започна по страхотен начин за българските представителки! Боряна Калейн спечели златния медал на обръч!

Родната грация изигра съчетанието си без грешка и заслужи оценка от 26,150 точки.

Снимка: Ладислав Цветков

Така тя изпревари представителката на Беларус Анастасия Салос и Линой Ашрам от Израел. И двете получиха 26,100 точки. Салос обаче има по-добра оценка за изпълнение и е на второ място в класирането.

Това е втори медал за Калейн от първата Световна купа за сезона. Преди ден тя завърши на второ място в многобоя. През 2018 г. Боряна завоюва бронз за композицията с обръч в София.

На шампионката ѝ предстоят още три финала на отделните уреди днес. Другата българска представителка в индивидуалната надпревара - Катрин Тасева, ще участва във финалите на топка и бухалки.

Не пропускайте Световната купа по художествена гимнастика пряко по bTV, RING, VOYO.BG, като и в сайта btvnovinite.bg