.

Въведете нова парола!

В случай, че имате проблеми с регистрацията или с достъпа до вашия профил може да се свържете с нас на имейл webdesign@btv.bg. Ще се раздваме да ви помогнем.

Невалиден имейл!

За по-добра защита на вашите данни е необходим валиден имейл адрес. На въведения имейл ще получите линк за потвърждение.

Раздаването на "Оскар"-ите започва!

| преди 5 години
351676.jpg
Снимка: Getty Images/ Guliver Photos
Гледайте на живо. А междувременно - нека си припомним номинираните
Едни от най-престижните статуетки ще бъдат връчени тази вечер на най-добрите в киноиндустрията през изминалата година. Звездите вече пристигат в бившия "Кодак тиатър" (гледайте на живо по bTV Cinema или ето тук). Докато те си мерят роклите, нека си припомним причините, поради които всъщност всички са се събрали. Ето и номинациите:

1. ОПЕРАТОРСКО МАЙСТОРСТВО
Гиом Шифман за "Артистът"
Джеф Кроненует за "Мъжете, които мразеха жените"
Робърт Ричардсън за "Изобретението на Хюго"
Еманюел Любецки за "Дървото на живота"
Януш Камински за "Боен кон"

2. СЦЕНОГРАФИЯ
"Артистът" - художник Лорънс Бенет, декори Робърт Гулд
"Хари Потър и Даровете на смъртта - част 2" - художник Стюарт Крег, декори Стефани Макмилън
"Изобретението на Хюго" - художник Данте Ферети, декори Франческа Лошово
"Полунощ в Париж" - художник Ан Себел, декори Елен Дюброа
"Боен кон" - художник Рик Картър, декори Ли Сандейлс

3. КОСТЮМИ
Лиси Кристъл за "Анонимен"
Марк Бриджес за "Артистът"
Санди Пауъл за "Изобретението на Хюго"
Майкъл О'Конър за "Джейн Еър"
Ариан Филипс за "W.E."

4. ГРИМ
Маршал Корнъвил, Лин Джонстън и Матю Мънгъл за "Албърт Нобс"
Ник Дъдман, Аманда Найт и Лиса Томлин за "Хари Потър и Даровете на смъртта - част 2"
Марк Кулиър и Джей Рой Хелънд за "Желязната лейди"

5. ЧУЖДОЕЗИЧЕН ФИЛМ
От Белгия  "Bullhead" (Rundskop), режисьор Микаел Роскам
От Израел "Footnote", режисьор Джоузеф Сийдър
От Полша "In Darkness", режисьор Агнйешка Холанд
От Канада "Мосю Лазар", режисьор Филип Фалардо
От Иран "Раздяла", режисьор Ашгар Фаради

6. АКТРИСА В ПОДДЪРЖАЩА РОЛЯ
Беренис Бежо за "Артистът"
Джесика Частейн за "Южнячки"
Мелиса Макарти за "Шаферки"
Джанет Мактиър за "Албърт Нобс"
Октавия Спенсър за "Южнячки"

7. МОНТАЖ
Ан-Софи Бион и Мишел Хазанавичус за "Артистът"
Кевин Тент за "Потомците"
Кърк Бакстър и Ангъс Уол за "Мъжете, които мразеха жените""Изобретението на Телма Скунмейкър за "Изобретението на Хюго"
Кристофър Телефсън за "Кешбол"

8. ЗВУКОВ МОНТАЖ
Лон Бендър и Виктор Рей Енис за "Живот на скорост"
Рен Клайс за "Мъжете, които мразеха жените"
Филип Стоктън и Юджийн Гърти за "Изобретението на Хюго"
Итън Ван дер Райн и Ерик Айдол за "Transformers 3: Dark of the Moon"
Ричард Химнс и Гари Райдсторм за "Боен кон"

9. ЗВУК
Дейвид Паркър, Майкъл Семаник, Рен Клайс и Бу Паерсън за "Мъжете, които мразеха жените"
Том Флайшман и Джон Миджли за "Изобретението на Хюго"
Деб Адеър, Рон Бокар, Дейвид Джиамарко и Ед Новик за "Кешбол"
Грег Пи Ръсел, Гари Самърс, Джефри Джей Хабуш и Питър Джей Девлин за "Transformers 3: Dark of the Moon"
Гари Райдсторм, Анди Нелсън, Том Джонсън и Стюарт Уилсън за "Боен кон"

10. ПЪЛНОМЕТРАЖЕН ДОКУМЕНТАЛЕН ФИЛМ
"До ада и обратно", Данфънг Дени и Майк Лърнър
"Ако падне дърво: Историята на Earth Liberation Front",  Маршал Кър и Сам Кълман
"Изгубеният рай 3: Чистилище", Джо Бърлинджър и Брус Синовски
"Пина", Вим Вендерс и Жан-Пиеро Рингел
"Непобеден" Ти Джей Мартин, Дан Линзи и Рич Мидълмас

11. ПЪЛНОМЕТРАЖЕН АНИМАЦИОНЕН ФИЛМ
"Котка в Париж", режисьори Ален Ганьо и Жан-Лу Фелисиоли
"Чико и Рита", режисьори Фернандо Труайба и Хавиер Марискал
"Кунг-фу панда 2", режисьор Дженифър Ю Нелсън
"Котаракът в чизми", режисьор Крис Милър
"Ранго", режисьор Гор Вербински

12. СПЕЦИАЛНИ ЕФЕКТИ
Тим Бърк, Дейвид Викъри, Грег Бътлър и Джон Ричардсън за "Хари Потър и Даровете на смъртта - част 2"
Роб Легато, Джос Уилямс, Бен Гросман и Алекс Хенинг за "Изобретението на Хюго"
Ерик Наш, Джон Розенгрант, Дан Тайлър и Свен Джилбърг за "Жива стомана"
Джо Летери, Дан Лемън, Ар Кристофър Уайт и Даниъл Барет за "Възходът на Планетата на маймуните"
Скот Фарар, Скот Бенза, Матю Бътлър и Джон Фрейзър за "Transformers 3: Dark of the Moon"

13. АКТЬОР В ПОДДЪРЖАЩА РОЛЯ
Кенет Брана за "Моята седмица с Мерилин"
Джона Хил за "Кешбол"
Ник Нолти за "Warrior"
Кристофър Плъмър за "Новаци"
Макс фон Сюдов за "Ужасно силно и адски близо"

14. МУЗИКА
Джон Уилямс за "Боен кон"
Людовик Бурс за "Артистът"
Хауърд Шор за "Изобретението на Хюго"
Алберто Иглесиас за "Дама, поп, асо, шпионин"
Джон Уилямс за "Приключенията на Тинтин"

15. ОРИГИНАЛНА ПЕСЕН
"Man or Muppet" от филма "Мъпетите", музика и текст Брет Макензи
"Real in Rio" от филма "Рио", музика Серхио Мендес и Карлиньос Браун, текст Сиеда Гарет

16. АДАПТИРАН СЦЕНАРИЙ
Александър Пейн, Нат Факсън и Джим Раш за "Потомците", по романа на Кауи Харт Хемингс
Джон Логан за "Изобретението на Хюго", по книгата "Изобретението на Хюго Кабре" от Браян Селнзик
Джордж Клуни, Грант Хеслов и Бо Уилимън за "Маската на властта", по пиесата "Farragut North" от Бо Уилимън
Стивън Зейлийн, Арън Соркин и Стан Чървин за "Кешбол", по книгата на Майкъл Луис
Бриджит О'Конър и Питър Строун за "Дама, поп, асо, шпионин", по романа на Джон Льо Каре

17. ОРИГИНАЛЕН СЦЕНАРИЙ
Мишел Хазанавичус за "Артистът"
Ани Мумоло и Кристен Виг за "Шаферки"
Джей Си Шандор за "Предел на риска"
Уди Алън за "Полунощ в Париж"
Ашгар Фаради за "Раздяла"

18. КЪСОМЕТРАЖЕН ИГРАЛЕН ФИЛМ
"Pentecost" - Питър Макдоналд и Имър О'Кейн
"Raju" - Макс Цале и Щефан Гирен
"The Shore" - Тери Джордж и Орла Джордж
"Time Freak" - Андрю Баулър и Джиджи Коузи
"Tuba Atlantic" - Халвар Вицо

19. КЪСОМЕТРАЖЕН ДОКУМЕНТАЛЕН ФИЛМ
"Бирмингамският бръснар: Пехотинец в Движението за граждански права" - Робин Фрайдей и Гейл Долджин
"Бог е по-големият Елвис" - Ребека Камиса и Джули Андерсън
"Инцидент в Ню Багдат"- Джеймс Спионе
"Saving Face" - Даниел Юнге и Шармин Обед-Шиноа
"Цунимито и вишневият цвят" - Луси Уокър и Кира Карстенсен

20. КЪСОМЕТРАЖЕН АНИМАЦИОНЕН ФИЛМ
"Dimanche/Неделя" - Патрик Дойон
"Фантастичните летящи книги на Мистър Морис Лесмор" - Уилям Джойс и Брандън Олденбърг
"La Luna" - Енрико Касароса
"Утринна разходка" - Грант Орчард и Сю Гоф
"Wild Life" - Аманда Форбис и Уенди Тилби

21. РЕЖИСУРА
Мишел Хазанавичус за "Артистът"
Александър Пейн за "Потомците"
Мартин Скорсезе за "Изобретението на Хюго"
Уди Алън за "Полунощ в Париж"
Терънс Малик за "Дървото на живота"

22. АКТЬОР В ГЛАВНА РОЛЯ
Демиан Бичир в "A Better Life"
Джордж Клуни в "Потомците"
Жан Дюжарден в "Артистът"
Гари Олдман в "Дама, поп, асо, шпионин"
Брад Пит в "Кешбол"

23. АКТРИСА В ГЛАВНА РОЛЯ
Глен Клоуз в "Албърт Нобс"
Виола Дейвис в "Южнячки"
Руни Мара в "Мъжете, които мразеха жените"
Мерил Стрийп в "Желязната лейди"
Мишел Уилямс в "Моята седмица с Мерилин"

24. НАЙ-ДОБЪР ФИЛМ
"Артистът" - продуцент Томас Лангман
"Потомците" - продуценти Джим Бърк, АлександърПейн и Джим Тайлър
"Ужасно силно и адски близо" - продуцент Скот Рудин
"Южнячки" - продуценти Брънсън Грийн, Крис Калъмбъс и Майкъл Барнатан
"Изобретението на Хюго" - продуценти Греъм Кинг и Мартин Скорсезе
"Полунощ в Париж" - продуценти Лети Арънсън и Стивън Тененбаум
"Кешбол" - продуценти Майкъл Де Лука, Рейчъл Хоровиц и Брад Пит
"Дървото на живота" - продуценти Сара Грийн, Бил Полад, Деде Гарднър и Грант Хил
"Боен кон" - продуценти Стивън Спилбърг и Катлин Кенеди

Кой ще победи? И ние искаме да разберем.
Ключови думи:
Коментар:
Изпрати
коментари: 0
  • Първо най-новите
  • Първо най-старите
Още по темата
Слагате ли си противогрипни ваксини?